Hotel (penzion) leží v malebné pošumavské krajině, v klidném,
čistém a zdravém prostředí, daleko od průmyslových center.
Ne náhodou je tato část Šumavy považována za "vzdušné lázně".
V nabídce jsou nově zrekonstruované pokoje dvoulůžkové
s příslušenstvím a barevnou TV, nebo levnější čtyřlůžkové
se společným sociálním zařízením na patře (viz ceník níže).

 

Hosté mají k dispozici jídelnu (ubytování je s plnou penzí - snídaně, obědy, večeře) a bufet s občerstvením. Dále společenské místnosti s televizemi, připojení k internetu, tělocvičnu, saunu, vířivky, perličkové koupele, rehabilitační zařízeníi a ruční masáže. Přímo před hotelem je nový bazén s vyhříváním, určený k celoročnímu provozu. Budova je převážně bezbariérově upravena.

Zařízení bylo původně vybudováno jako škola v přírodě a tomuto účelu může sloužit i nyní, společenské místnosti lze využít jako učebny. Hned za hotelem začíná lesopark vhodný k procházkám a odpočinku. V okolí je množství lesů s bohatstvím borůvek a hub. V zimním období jsou přímo u hotelu vhodné plochy pro sáňkování a bruslení.

Z obce je možné podnikat výlety do známých turistických center Šumavy - na Zadov (24 km), Kvildu (35 km), popřípadě na nedaleký hrad Kašperk (cca 12 km) či Rabí (cca 14 km), rozhledny na Javorníku a na Sedle (obě vzdálené přibližně 14 km). Poblíž jsou turistická centra jako Sušice (18 km), Kašperské Hory (15 km) nebo technická památka v Hoslovicích (11 km) - středověký mlýn s vodním náhonem.

Nejbližsí zdravotní středisko se nachází v sousední obci Strašín (5 km) s dobrým autobusovým spojením, pro méně pohyblivé osoby ordinuje lékař přímo v Soběšicích jedenkrát za dva týdny. (Podrobné informace o obci Soběšice naleznete na adrese www.sobesice.cz)

Kontakt: Ivana Kučerová
Telefon: 724 028 664, 376 547 721, 376 547 722
Fax: 376 547 715
Adresa: Hotel Pod Hořicí, Obchodní družstvo Soběšice, č.p. 166, 342 01 Sušice

e-mail: hotel@sobesice.eu